екстракт од боровинка

екстракт од боровинка

Краток опис:

[Латинска Име] Vaccinium myrtillus l. [Растителни извор] дивиот боровинка овошје култивирани од Шведска и Финска [Спецификации] 1) Anthocyanidins 25% УВ (гликозил отстрани) 2) Антоцијаните 25% HPLC 3) Антоцијаните 36% HPLC [големина на честички] 80 решетката [загуба при сушење] ≤5.0 % [Хеви метал] ≤10PPM [пестициди остатоци] EC396-2005, USP 34, ЕП 8.0, ФДУ [чување] Да се ​​чува на ладно и суво место, да ги задржи подалеку од директна светлина и топлина. [Пакет] Спакувани во хартија-тапани и две пластични кеси внатре. [Општи подвиг ...


 • ФОБ Kg: US $ 0,5 - 9999 / Kg
 • Мин.нарачката Кол: 100 килограми
 • Набавка Способност: 10000 килограми месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  [Латинска Име] Vaccinium myrtillus l.

  [Растителни извор] диви боровинки овошје се одгледува од Шведска и Финска,

  [Спецификации]

  1) Anthocyanidins 25% УВ (гликозил отстрани)

  2) Антоцијаните 25% HPLC

  3) Антоцијаните 36% HPLC

  [Големина на честички] 80 решетката

  [Загуба при сушење] ≤5.0%

  [Хеви метал] ≤10PPM

  [Пестициди остаток] EC396-2005, USP 34, ЕП 8.0, ФДУ

  [Чување] Да се ​​чува на ладно и суво место, да ги задржи подалеку од директна светлина и топлина.

  [Пакет] Спакувани во хартија-тапани и две пластични кеси внатре.

  боровинка extract1 боровинка extract21

  [Општи функција]

  1. 100% извлечени од Европската боровинка овошје, одобрен проект за анализа од ChromaDex andAlkemist лабораторија;

  2.Without било прељуба во однос на други видови на плодови, како што се боровинките, Mulberry, брусница, итн;

  3. пестициди остаток: EC396-2005, USP 34, ЕП 8.0, ФДУ

  4. Директно увоз на замрзнато овошје од Северна Европа;

  5. Совршен растворливост во вода, вода insolubles <1.0%
  6. Хроматографски отпечатоци услов натпревар EP6

  боровинка extract22

  [Што е боровинка овошје]

  Боровинка (Vaccinium Myrtillus L.) е еден вид на трајни листопадни и зимзелени грмушки овошје, кои се наоѓаат главно во субарктички региони во светот, како и во Шведска, Финска и Украина, итн боровинки содржат густа нивоа на anthocyanin пигменти, кои се вели популарно да се има се користи од страна на Втората светска војна РАФ пилоти да ги изостри ноќно гледање. Во вилушка медицина, Европејците сме биле преземање на боровинка за сто години. Боровинка екстракти влегоа на пазарот на здравството како еден вид на додаток во исхраната за ефекти на подобрување на визија и визуелна олеснување на замор.

  боровинка extract551

  [Функција f]

  Заштити и регенерира родопсин и лекување на болести на очите;

  Спречување на кардиоваскуларни болести

  Антиоксиданс и анти-стареењето

  Омекнување капиларна крв, подобрување на функцијата на срцето и отпорен на рак

 • Претходно:
 • Следно:
 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете ѕвезда

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  WhatsApp Online Chat !