Kava Ekstrakt

Kava Ekstrakt

Përshkrim i shkurtër:

[Latin Name]  Piper methyicium L. [Specification] Kavalactones ≥30.0% [Appearance] Yellow powder Plant Part Used: Root [Particle size] 80Mesh [Loss on drying] ≤5.0% [Heavy Metal] ≤10PPM [Storage] Store in cool & dry area, keep away from the direct light and heat. [Shelf life] 24 Months [Package] Packed in paper-drums and two plastic-bags inside. [Net weight] 25kgs/drum [What is Kava?] Kava, also known as piper methysticum, kava kava, and ‘awa, is a small shrub native to the islands in th...


 • FOB Kg: US $ 0.5 - 9,999 / Kg
 • Sasia Min.urdhër: 100 Kgs
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Kgs në muaj
 • Port: Ningbo
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  [Latin Emri] Piper methyicium L.

  [Specification] Kavalactones ≥ 30.0%

  [Paraqitja] pluhur verdha

  Plant Pjesa Përdoret: Root

  [Madhësi grimcash] 80Mesh

  [Humbje ne tharje] ≤5.0%

  [Heavy Metal] ≤10PPM

  [Storage] Shitore në zonën e ftohtë dhe e thatë, të mbajtur larg nga drita e drejtpërdrejtë dhe ngrohje.

  [Jetë pragun] 24 muaj

  [Package] Paketuar në letër-bateri dhe dy plastike qese brenda.

  [Peshë Net] 25kgs / daulle

  Kava Extract221112

  [Çfarë është Kava?]

  Kava, i njohur gjithashtu si methysticum piper, Kava Kava, dhe 'awa, është një vendas i vogël shkurre në ishujt në Paqësor e Jugut. Rrënja dhe rrjedh janë bërë në një jo-alkoolike, pije psikoaktive që është përdorur shoqërore dhe ceremoniale për qindra vjet në Hawaii, Fixhi, dhe Tonga.

  Kava është përgatitur tradicionalisht duke vendosur rrënjë në tokë dhe të rrjedhin në një thes poroz, mbytur në ujë, dhe squeezing lëng në një, gdhendur, tas të madh prej druri. Kokosit gota gjysmë-shell janë zhytur dhe e mbushur - shënoj stil tas. Pas pirë një filxhan ose dy një ndjenjë të vëmendjes rritur kombinuar me relaksim fillon të vijnë më. Edhe pse është qetësues, ajo është ndryshe nga alkooli në se mendimet të mbetet i qartë. Shije është kryesisht të padëmshme, por disa të gjeni se ai merr duke u përdorur për të; me të vërtetë varet nga preferencat tuaja për shije prej dheu.

  Kava Extract222

  [Kava e sigurt të Përdorimi]

  Përfitimet e sigurt dhe efektive e Kava për të lehtësuar simptomat e ankthit janë mbështetur edhe në një meta-analizë, një rishikim sistematik statistikor i shtatë hulumtimeve klinike të njeriut të botuar në vitin 2000 në Journal of Psychopharmacology Klinike, dhe përsëri në një rishikim të ngjashëm kritik në vitin 2001. komente nuk ka gjetur efekte të rëndësishme negative në lidhje me toksicitet të mëlçisë.

  Në përfundim, mëlçisë ndikohet nga shumë substanca, duke përfshirë recetë dhe droga jo recetë, si dhe alkool, e cila është një shkak kryesor i dëmtimit të mëlçisë. Ne duhet të jenë të vetëdijshëm se bimeve janë ilaçe të fuqishëm, të trajtohen me respektin e duhur në lidhje me ndërveprimet e mundshme dhe toksiciteti, duke përfshirë të mëlçisë. Nga ana tjetër, diferencë të sigurisë Kava Kava e tejkalon atë të kjo është ekuivalente farmaceutike.

  [Funksioni]

  Kava-së mund të ndihmojë të kompensuar një numër problemesh, më së shumti stres, ankthi, dhe ndërprerë modelet e gjumit. Megjithatë, anxiolytic Kava e (anti-panik apo anti-ankthi agjent) dhe pronat qetësues mund të kompensohet shumë Sëmundjet të tjera të lidhura me stresin dhe ankthin.

  1. Kava si një terapi për Ankthi
  2. Kava Mund Remedy swings Menopausal Mood

  3. Humbje Pesha

  4. luftuar plakjen e parakohshme

  5. Quit Smoking Aid

  6. dhimbje luftuar si një analgjezik

  7. Insomnia

  8. Depresioni

 • Previous:
 • Vazhdim:
 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutem zgjidhni flamurin

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutem zgjidhni Kupën

  WhatsApp Online Chat !