за нас

Добредојдовте на Ningbo J & S Botanics Inc., основана во 1996 година, ние сме биле водечки снабдувач на Херб екстракти, пчелни производи и додатоци во исхраната во Кина, производи се одобрени во најголем дел од кошер и ECOCERT органски сертификат. J & S Botanics беше оценет како Ningbo Земјоделски водечка претпријатие од 2009 година.

J & S Botanics се наоѓа во област Beilun, Ningbo град, тоа е многу погодно за двете морето и копнен превоз. Нашата фабрика и R & D центар покрие 2.400 акри со инвестиција од $ 4.5 million.The инсталација на објекти и процесот на текови се строго контролирани во согласност со GMP стандарди. Нашите годишното производство на екстракт од билката е до 1000mt, опфаќа 100 производи, ние сме силно на новото истражување производи.

 

За да се обезбеди оптимизација за техники на производство и одржување на природен активност на нашите производи, J & S Botanics вработен доктор PARIDE од Италија, кој ја предводи група истражувачи вклучени во ажурирањето на техники во секое време. Сега J & S Botanics има во сопственост повеќе од 7 патенти и неколку специјални технологии во водечките ниво во светот. Овие напредни техники за да ни помогне да се задржи стабилноста на производство, подобрување на работната ефикасност и да се сведе на трошоците, како последица на тоа се максимизира придобивките на нашите клиенти.

Речиси сите наши производи се за извоз. Нашите главни пазари се земјите од Југоисточна Азија, Блискиот Исток, Шпанија, Германија, Франција, Швајцарија, Јапонија, САД, Австралија, Јужна Африка и Тајван област. Се надевам да се воспостави долго тројка соработка со вас, ако имате било какви прашања, Ве молиме слободно да ги споделите со нас.

公司 正门 (2)IMG_147322 (1)