• пчелни производи

  пчелни производи

 • екстракт од билка

  екстракт од билка

 • Херб прав

  Херб прав

 • органски прав

  органски прав

Добредојдовте на Ningbo J & S Botanics Inc., основана во 1996 година, ние сме биле водечки снабдувач на Херб екстракти, пчелни производи и додатоци во исхраната во Кина, производи се одобрени во најголем дел од кошер и ECOCERT органски сертификат. J & S Botanics беше оценет како Ningbo Земјоделски водечка претпријатие од 2009 година.

J & S Botanics се наоѓа во област Beilun, Ningbo град, тоа е многу погодно за двете морето и копнен превоз. Нашата фабрика и R & D центар покрие 2.400 акри со инвестиција од $ 4.5 million.The инсталација на објекти и процесот на текови се строго контролирани во согласност со GMP стандарди. Нашите годишното производство на екстракт од билката е до 1000mt, опфаќа 100 производи, ние сме силно на новото истражување производи.

Прочитај повеќе

Избрана Производи

Нови пристигнувања