Апликација екстракт

Апликација екстракт

Краток опис:

[Latin Name]  Piper methyicium L. [Specification] Kavalactones ≥30.0% [Appearance] Yellow powder Plant Part Used: Root [Particle size] 80Mesh [Loss on drying] ≤5.0% [Heavy Metal] ≤10PPM [Storage] Store in cool & dry area, keep away from the direct light and heat. [Shelf life] 24 Months [Package] Packed in paper-drums and two plastic-bags inside. [Net weight] 25kgs/drum [What is Kava?] Kava, also known as piper methysticum, kava kava, and ‘awa, is a small shrub native to the islands in th...


 • ФОБ Kg: US $ 0,5 - 9999 / Kg
 • Мин.нарачката Кол: 100 килограми
 • Набавка Способност: 10000 килограми месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  [Латинска Име] Пајпер methyicium Л.

  [Спецификација] Kavalactones ≥ 30.0%

  [Изглед] жолта прав

  Растенијата дел кој се користи: корен

  [Големина на честички] 80Mesh

  [Загуба при сушење] ≤5.0%

  [Хеви метал] ≤10PPM

  [Чување] Да се ​​чува на ладно и суво место, да ги задржи подалеку од директна светлина и топлина.

  [Рок на траење] 24 месеци

  [Пакет] Спакувани во хартија-тапани и две пластични кеси внатре.

  [Нето тежина] 25kgs / барабан

  Апликација Extract221112

  [Што е Апликација?]

  Апликација, исто така познат како Пајпер methysticum, Апликација Апликација, и "Ава, е мала грмушка роден на острови во Јужниот Пацифик. Коренот и стебла се направени во не-алкохоличар, психоактивни пијалок кој се користи за социјално и церемонијално за стотици години на Хаваите, Фиџи и Тонга.

  Апликација традиционално се подготвува со поставување земјата корен и матични во порозна вреќа, се потопува во вода, и стегајќи сок во голем, врежан, дрвени сад. Кокос половина школка чаши се натопи и исполнет - удар стил сад. По пиење чаша или две чувство на зголемена внимание во комбинација со релаксација почнува да дојде на. И покрај тоа што е неподносливо, тоа е за разлика од алкохол во тој мисли да остане јасно. Вкусот е во голема мера ненавредлив, но некои сметаат дека е потребно да се користи за да се; тоа навистина зависи од изборот за Питу вкусови.

  Апликација Extract222

  [Апликација е безбедно да се користи]

  Безбедно и ефикасно придобивките од Апликација за ублажување на симптомите на анксиозност, исто така, беа поддржани во мета-анализа, систематски статистички приказ на седум човечки клинички испитувања објавена во 2000 година во списанието за клиничка Психофармакологија, и повторно во сличен критички осврт во 2001 година. во коментарите не најде значајни несакани ефекти поврзани со црниот дроб токсичност.

  Во заклучок, црниот дроб е под влијание на многу супстанции, вклучувајќи рецепт и лекови кои не се на рецепт, како и алкохол, што е главна причина за оштетување на црниот дроб. Мора да бидеме свесни дека билки се јаки лекови, треба да се третира со соодветни однос во врска со потенцијалните интеракции и токсичност, вклучувајќи и на црниот дроб. Од друга страна, маргина на сигурност Апликација Апликација е далеку ја надминува онаа на тоа е фармацевтски еквивалент.

  [Функција f]

  Апликација може да им помогне на неутрализирање на голем број проблеми, особено стрес, анксиозност и нарушено спиење. Сепак, анксиолитик кава е (анти-паника или анти-анксиозност агент) и смирувачки својства може да се надомести многу други стрес и анксиозност поврзани со болести.

  1. Апликација како терапија за Немирот
  2. Апликација може да се поправи на менопаузата расположението

  3. Губење на тежината

  4. борба против предвременото стареење

  5. откажете од пушењето помош

  6. Борба против болка како аналгетик

  7. Несоница

  8. депресија

 • Претходно:
 • Следно:
 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете камион

  WhatsApp Online Chat !