на Екстракт од брусница - J&S Botanics

Екстракт од брусница


 • ФОБ кг:0,5 - 9.999 американски долари / кг
 • Мин. Количина на нарачка:100 кг
 • Способност за снабдување:10000 кг месечно
 • Пристаниште:Нингбо
 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  [Латинско име] Vaccimium Macrocarpon L
  [Извор на растенија] Северна Америка
  [Спецификации] 3% - 50%PACs.
  [Метод на тестирање] Бета-смит, DMAC, HPLC
  [Изглед] Црвен фин прав
  [Користен дел од растението] Плодови од брусница
  [Големина на честички] 80 Mesh
  [Загуба при сушење] ≤5,0%
  [Хеви метал] ≤10 PPM
  [остаток од пестицид] EC396-2005, USP 34, EP 8.0, FDA
  [Складирање] Да се ​​чува на ладно и суво место, подалеку од директна светлина и топлина.
  [рок на употреба] 24 месеци
  [Пакет] Спакуван во хартиени тапани и две пластични кеси внатре.

  [Општа карактеристика]
  1. 100% екстракт од овошје од брусница, положен ID тест од 3-ти дел како ChromaDex.Алкемист Лаб;
  2. Остатоци од пестициди: EC396-2005, USP 34, EP 8.0, FDA;
  3. Стандардот на тешкиот ментален е строго според фармакопејата како USP, EP, CP;
  4.Нашата компанија увезува суровина директно од Канада и Америка;

  Екстракт од брусница-01
  5. Добра растворливост во вода, цената е разумна

   

  [Што е брусница]
  Брусницата се група на зимзелени џуџести грмушки или заостанати лози од подродот Oxycoccus од родот Vaccinium.Во Британија, брусницата може да се однесува на домашниот вид Vaccinium oxycoccos, додека во Северна Америка, брусницата може да се однесува на Vaccinium macrocarpon.Vaccinium oxycoccos се одгледува во централна и северна Европа, додека Vaccinium macrocarpon се одгледува низ северниот дел на САД, Канада и Чиле.Во некои методи на класификација, Oxycoccus се смета за род сам по себе. Тие можат да се најдат во киселите мочуришта низ поладните области на северната хемисфера.

  Екстракт од брусница-02

  Брусницата се ниски, притаени грмушки или винова лоза долги до 2 метри и висина од 5 до 20 сантиметри;тие имаат тенки, жилави стебла кои не се густо дрвенести и имаат мали зимзелени лисја.Цветовите се темно розеви, со многу изразени рефлексирани ливчиња, оставајќи го стилот и стомаците целосно изложени и насочени напред.Тие се опрашуваат со пчели.Плодот е бобинка која е поголема од листовите на растението;првично е светло зелена, поцрвенува кога зрее.Се јаде, со кисел вкус кој може да ја совлада неговата сладост.

  Екстракт од брусница-03

  Брусницата е главна комерцијална култура во одредени американски држави и канадски провинции.Повеќето брусница се преработуваат во производи како што се сок, сос, џем и засладени сушени брусница, а остатокот се продава свеж на потрошувачите.Сосот од брусница е традиционален додаток на мисирка на божиќната вечера во Обединетото Кралство и вечерите за Денот на благодарноста во САД и Канада.

  [Функција]
  Заштита од ИУТ, Спречување и лекување на инфекции на уринарниот тракт
  Заштитете се од кардиоваскуларни заболувања
  Елиминирајте го заморот на очите, лечи очни болести
  Против стареење
  Намалување на ризикот од рак


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја