на Берберин хидрохлорид - J&S Botanics

Берберин хидрохлорид


 • ФОБ кг:0,5 - 9.999 американски долари / кг
 • Мин. Количина на нарачка:100 кг
 • Способност за снабдување:10000 кг месечно
 • Пристаниште:Нингбо
 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Клучни зборови:Берберин хидрохлорид, Берберин во прав, Гранули од берберин

   

  [Латинско име] Phellodendron amurense Rupr

  [Извор на растенија]Берберин хидрохлорид 

  [Спецификации] 80%, 85%, 97%, 98% , прав или гранули

  [Изглед] бел прав или бели гранули

  [Користен дел од растението]:Кора

  [Големина на честички] 80 Mesh

  [Загуба при сушење] ≤5,0%

  [Хеви метал] ≤10 PPM

  [остаток од пестицид] EC396-2005, USP 34, EP 8.0, FDA

  [Складирање] Да се ​​чува на ладно и суво место, подалеку од директна светлина и топлина.

  [рок на употреба] 24 месеци

  [Пакет] Спакуван во хартиени тапани и две пластични кеси внатре.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја