Yohimbe екстракт од кората

Yohimbe екстракт од кората

Краток опис:

[Латинска Име] Corynante Yohimbe [растителни извор] Yohimbe кората собрани од Африка [Спецификации] Yohimbine 8% (HPLC) [Изглед] Црвена Кафеава парична казна во прав [големина на честички] 80 Mesh [Загуба при сушење] 5.0% [Хеви метал] 10ppm [ екстракт растворувачи] Етанол [чување] Да се ​​чува на ладно и суво место, да ги задржи подалеку од директна светлина и топлина. [Пакет] Спакувани во хартија-тапани и две пластични кеси внатре. Нето тежина: 25kgs / тапанот [Што е Yohimbe] Yohimbe е дрво кое расте во Африка и на домородци има се ...


 • ФОБ Kg: US $ 0,5 - 9999 / Kg
 • Мин.нарачката Кол: 100 килограми
 • Набавка Способност: 10000 килограми месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  [Латинска Име]  Corynante Yohimbe

  [Растителни извор] Yohimbe кората собрани од Африка

  [Спецификации] Yohimbine 8% (HPLC)

  [Изглед] Црвена Кафеава парична казна во прав

  [Големина на честички] 80 решетката

  [Загуба при сушење] 5.0%

  [Хеви метал] 10ppm

  [Екстракт растворувачи] етанол

  [Чување] Да се ​​чува на ладно и суво место, да ги задржи подалеку од директна светлина и топлина.

  [Пакет] Спакувани во хартија-тапани и две пластични кеси внатре. Нето тежина: 25kgs / барабан

   Yohimbe кората extract111

  [Што е Yohimbe]

  Yohimbe е дрво кое расте во Африка и на домородци има користеле сурова кората и прочистено соединение за подобрување на сексуалната желба и перформанси. Yohimbe се користи со векови како афродизијак. Тоа е дури и се пуши како hallucinogen. Денес, Yohimbe екстракт од кората најчесто се употребува за лекување на импотенција кај мажите и жените.

  Кога проголтан, Yohimbe се асимилирани во крвта, и го јакнат телото ефекти Yohimbe доаѓа од неговата способност да се зголеми протокот на крв во гениталиите - и ова се однесува и на мажите и women.Aside од своите афродизијачки ефект, новите истражувања покажуваат дека Yohimbe има моќни антиоксидантни ефекти.

   

  . Yohimbe кората extract221

  [Функција]

  Yohimbe Кората Екстракт Предности £ º

  1.It е афродизијак за мажите и жените

  2.Be користат за борба против импотенција

  3.It е прикажана да биде моќен антиоксидант

  4.It, исто така, помага да се спречи од добивање затнати артерии

  5.It помага сексуални перформанси, зголемување на либидото

  6.Ithas, исто така, се покажа за да помогне во спречување на срцеви напади

 • Претходно:
 • Следно:
 • Поврзани производи