екстракт на Свети Јован кантарион

екстракт на Свети Јован кантарион

Краток опис:

[Latin Name] Hypericum perforatum [Plant Source] From China [Appearance] Brown fine powder [Specifications] 0.3% Hypericin [Particle size] 80 Mesh [Loss on drying] ≤5.0% [Heavy Metal] ≤10PPM [Pesticide residue] EC396-2005, USP 34, EP 8.0, FDA [Storage] Store in cool & dry area, keep away from the direct light and heat. [Package] Packed in paper-drums and two plastic-bags inside. [What is St. John's wort] St. John’s wort (Hypericum perforatum) has a history of use as a medicine dati...


 • ФОБ Kg: US $ 0,5 - 9999 / Kg
 • Мин.нарачката Кол: 100 килограми
 • Набавка Способност: 10000 килограми месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  [Латинска Име] Hypericum perforatum

  [Растителни извор] Од Кина

  [Изглед] Браун парична казна во прав

  [Спецификации] 0,3% хиперицин

  [Големина на честички] 80 решетката

  [Загуба при сушење] ≤5.0%

  [Хеви метал] ≤10PPM

  [Пестициди остаток] EC396-2005, USP 34, ЕП 8.0, ФДУ

  [Чување] Да се ​​чува на ладно и суво место, да ги задржи подалеку од директна светлина и топлина.

  [Пакет] Спакувани во хартија-тапани и две пластични кеси внатре.

  Wort Extract11 St.John е

  [Што е кантарион]

  кантарион (Hypericum perforatum) има историја на употреба како лек датира од античка Грција, каде што се користи за голем број на болести, вклучувајќи различни нервниот нарушувања. кантарион, исто така, има антибактериски, антиоксиданс, и антивирусни својства. Поради својата анти-воспалителни својства, се нанесува на кожата за да им помогне лекува рани и изгореници. Кантарионот е еден од најчесто купени билни производи во САД.

  Wort Extract221 St.John е

  Во последниве години, кантарион е проучен опширно како третман за депресија. Повеќето студии покажуваат дека кантарионот може да помогне во лекувањето на блага до умерена депресија, и има помалку несакани ефекти од повеќето други антидепресиви рецепт.

  [Функции]

  1. Анти-депресивни и седативни својства;

  2. ефективен правен лек за нервниот систем, релаксирачки напнатост и вознемиреност и укинување на духови;

  3. Анти-воспалителни

  4. Подобрување на капиларна циркулација

 • Претходно:
 • Следно:
 • Поврзани производи