ресвератрол

ресвератрол

Краток опис:

[Latin Name] Polygonum Cuspidatum Sieb. et Zucc [Plant Source] China [Specifications] Resveratrol 50%, 95%, 98% by HPLC [Appearance]Brown or white fine powder [Plant Part Used] Rhizome&Root [Particle size] 80 Mesh [Loss on drying] ≤5.0% [Heavy Metal] ≤10PPM [Storage] Store in cool & dry area, keep away from the direct light and heat. [Package] Packed in paper-drums and two plastic-bags inside. [General feature] 1.100% natural source. Our resveratrol is 100% extracted from natural her...


 • ФОБ Kg: US $ 0,5 - 9999 / Kg
 • Мин.нарачката Кол: 100 килограми
 • Набавка Способност: 10000 килограми месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  [Латинска Име] Polygonum Cuspidatum Sieb. et Zucc

  [Растителни извор] Кина

  [Спецификации] Resveratrol 50%, 95%, 98% од страна на HPLC

  [Изглед] кафеава или бела парична казна во прав

  [Растенијата Дел Користени] Ризом и Рут

  [Големина на честички] 80 решетката

  [Загуба при сушење] ≤5.0%

  [Хеви метал] ≤10PPM

  [Чување] Да се ​​чува на ладно и суво место, да ги задржи подалеку од директна светлина и топлина.

  [Пакет] Спакувани во хартија-тапани и две пластични кеси внатре.

  Resveratro111l

  [Општи функција]

  1.100% природен извор. Нашите ресвератрол е 100% извлечена од природни билки, многу безбедно и повеќе биоактивни, кој е богат со ЗНД-ресвератрол и транс-ресвератрол.

  2.Our ресвератрол речиси немаат непријатен вкус во споредба со другите resveratrols и тоа може да биде полесно да се земе со усно.

  3.ние нудиме ресвератрол во многу конкурентна цена, со врвен квалитет.

  4.We имаат многу големи излез и би можел производителот како клиент посебно барање.

  Resveratro11122l

  [Функција]

  Resveratrol е активна компонента извлечени од Huzhang (Polygonum cuspidatum) во Кина.

  Тоа е антиоксиданс фенол и потентен вазодилататор кој го инхибира синтезата на серумски триглицериди, липидна пероксидација, и натрупувањето на крвните плочки.

  Тоа е широко се користат за лекување на болести на крвните садови, како што се атеросклероза и хиперлипидемија. Во Покрај тоа, има анти-вирус и анти воспалителни активност, може да се третираат акутна микробни инфекции и вирусен хепатитис.

 • Претходно:
 • Следно:
 • Поврзани производи