Huperzine A

Huperzine A

Përshkrim i shkurtër:

[Emri Latin] Huperzia serratum [Burimi] Huperziceae tërë bima nga Kina [Dukje] Brown të ​​bardhë [Përbërës] Huperzine A [Specifikimet] Huperzine A 1% - 5%, HPLC [Tretshmëria] tretshëm në kloroform, metanol, etanol, pak i tretshëm në ujë [madhësisë së grimcave] 80 Mesh [Humbja në tharje] ≤5.0% [Heavy Metal] ≤10PPM [Pesticide mbetje] EC396-2005, USP 34, EP 8.0, FDA [Storage] Shitore në zonën e ftohtë dhe e thatë, të mbajtur larg nga drita e drejtpërdrejtë dhe ngrohje. [Jeta raft] 24 Months [Package] paketuar në ...


 • FOB Kg: US $ 0.5 - 9,999 / Kg
 • Sasia Min.urdhër: 100 Kgs
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Kgs në muaj
 • Port: Ningbo
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  [Emri Latin] Huperzia serratum

  [Burimi] Huperziceae tërë barishte nga Kina

  [Dukje] Brown në të bardhë

  [Përbërës] Huperzine A

  [Specifikim]Huperzine A  1% - 5%, HPLC

  [Tretshmëria] tretshëm në kloroform, metanol, etanol, lehtësisht i tretshëm në ujë

  [Madhësi grimcash] 80 teli

  [Humbje ne tharje] ≤5.0%

  [Heavy Metal] ≤10PPM

  [Pesticide mbetje] EC396-2005, USP 34, EP 8.0, FDA

  [Storage] Shitore në zonën e ftohtë dhe e thatë, të mbajtur larg nga drita e drejtpërdrejtë dhe ngrohje.

  [Jetë pragun] 24 muaj

  [Package] Paketuar në letër-bateri dhe dy plastike qese brenda.

  Huperzine A111

  [Ajo që është Huperzine A]

  Huperzia është një lloj i myshk që rritet në Kinë. Ajo është e lidhur me mosses klubit (The Family Lycopodiaceae) dhe është i njohur për disa botanistët si Lycopodium serratum. Myshk tërë përgatitur është përdorur tradicionalisht. preparatet moderne bimor përdorin vetëm alkaloid i izoluari i njohur si Huperzine A. Huperzine A është një Alkaloid gjetur në huperzia se është raportuar për të parandaluar ndarjen e acetilkolinës, një substancë e rëndësishme të nevojshme nga ana e sistemit nervor për të transmetuar informacion nga qeliza në qelizë. Hulumtimi Animal ka sugjeruar se aftësia Huperzine A-së për të ruajtur acetilkolinės mund të jetë më e madhe se ajo e disa barnave me recetë. Humbja e funksionit acetilkolinës është një tipar kryesor i disa çrregullimeve të funksionit të trurit, duke përfshirë sëmundjes Alzheimer. Huperzine A mund të ketë një efekt mbrojtës në indet e trurit, duke rritur më tej potencialin e tij teorike për të ndihmuar të reduktuar simptomat e disa çrregullimeve të trurit.

  Huperzine A122211

  [Funksioni] Përdoret në mjekësi alternative, Huperzine A është gjetur për të vepruar si një frenues cholinesterase, një lloj i mjekësisë përdoret për të parandaluar ndarjen e acetilkolinës (a thelbësore kimike për të mësuarit dhe kujtesës).

  Nuk përdoret vetëm si një trajtim për sëmundjen e Alzheimer, Huperzine A është gjithashtu tha se për të rritur të mësuarit dhe kujtesës dhe për të mbrojtur kundër rënies njohëse të lidhura me moshën.

  Përveç kësaj, Huperzine A është përdorur ndonjëherë për të rritur të energjisë, rritjen e vigjilencë, dhe të ndihmuar në trajtimin e miastenia e rëndë (një sëmundje autoimune që ndikon muskujt).

 • Previous:
 • Next:
 • Related Products