ob_start_detected

ekstrakt Wort Shën Gjonit

ekstrakt Wort Shën Gjonit

Përshkrim i shkurtër:

[Latin Name] Hypericum perforatum [Plant Source] From China [Appearance] Brown fine powder [Specifications] 0.3% Hypericin [Particle size] 80 Mesh [Loss on drying] ≤5.0% [Heavy Metal] ≤10PPM [Pesticide residue] EC396-2005, USP 34, EP 8.0, FDA [Storage] Store in cool & dry area, keep away from the direct light and heat. [Package] Packed in paper-drums and two plastic-bags inside. [What is St. John's wort] St. John’s wort (Hypericum perforatum) has a history of use as a medicine dati...


 • FOB Kg: US $ 0.5 - 9,999 / Kg
 • Sasia Min.urdhër: 100 Kgs
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Kgs në muaj
 • Port: Ningbo
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  [Emri Latin] Hypericum perforatum

  [Plant Burimi] nga Kina

  [Paraqitja] Brown pluhur fine

  [Specifications] 0.3% Hypericin

  [Madhësi grimcash] 80 teli

  [Humbje ne tharje] ≤5.0%

  [Metal i rëndë] ≤10PPM

  [Pesticide mbetje] EC396-2005, USP 34, EP 8.0, FDA

  [Storage] Shitore në zonën e ftohtë dhe e thatë, të mbajtur larg nga drita e drejtpërdrejtë dhe ngrohje.

  [Package] Paketuar në letër-bateri dhe dy plastike qese brenda.

  Wort Extract11 St.John-së

  [Çfarë është Wort Shën Gjonit]

  Wort Shën Gjonit (Hypericum perforatum) ka një histori të përdorimit si një takim ilaç përsëri në Greqinë e lashtë, ku është përdorur për një sërë sëmundjesh, duke përfshirë çrregullime të ndryshme nervore. Wort Shën Gjonit gjithashtu ka antibacterial, antioxidant, dhe pronat antivirale. Për shkak të pronave të saj anti-inflamator, ajo ka qenë e aplikuar në lëkurë për të ndihmuar të shëruar plagët dhe djegiet. Wort Shën Gjonit është një nga produktet më të zakonshëm të blera bimor në Shtetet e Bashkuara.

  Wort Extract221 St.John-së

  Në vitet e fundit, Wort Shën Gjonit është studiuar gjerësisht si një trajtim për depresion. Shumica e studimeve tregojnë se Wort Shën Gjonit mund të ndihmojë në trajtimin e depresionit të butë-to-moderuar, dhe ka më pak efekte anësore se sa shumica e ilaqet kundër depresionit të tjera recetë.

  [Funksione]

  1. vetitë anti-depresive dhe qetësues;

  2. ilaç efektiv për sistemin nervor, tensioni zbutës, dhe ankthit dhe heqjen frymërat;

  3. anti-inflamator

  4. përmirësimin e qarkullimit kapilar

 • Previous:
 • Next:
 • Produkte të lidhura