Huperzine А

Huperzine А

Краток опис:

[Латинска Име] Huperzia serratum [Извор] Huperziceae целата билка од Кина [Изглед] Браун бело [Состојка] Huperzine A [Спецификација] Huperzine А 1% - 5%, HPLC [Растворливост] Растворливи во хлороформ, метанол, етанол, малку растворлив во вода [големина на честички] 80 Mesh [Загуба при сушење] ≤5.0% [Хеви метал] ≤10PPM [пестициди остатоци] EC396-2005, USP 34, ЕП 8.0, ФДУ [чување] Да се ​​чува на ладно и суво место, да ги задржи подалеку од директна светлина и топлина. [Рок на траење] 24 месеци [Пакет] Спакувани во ...


 • ФОБ Kg: US $ 0,5 - 9999 / Kg
 • Мин.нарачката Кол: 100 килограми
 • Набавка Способност: 10000 килограми месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  [Латинска Име] Huperzia serratum

  [Извор] Huperziceae целата билка од Кина

  [Изглед] Браун бело

  [Состојка] Huperzine А

  [Спецификација]Huperzine А 1% - 5%, HPLC

  [Растворливост] растворлив во хлороформ, метанол, етанол, малку растворлив во вода

  [Големина на честички] 80 решетката

  [Загуба при сушење] ≤5.0%

  [Хеви метал] ≤10PPM

  [Пестициди остаток] EC396-2005, USP 34, ЕП 8.0, ФДУ

  [Чување] Да се ​​чува на ладно и суво место, да ги задржи подалеку од директна светлина и топлина.

  [Рок на траење] 24 месеци

  [Пакет] Спакувани во хартија-тапани и две пластични кеси внатре.

  Huperzine А111

  [Што е Huperzine A]

  Huperzia е еден вид на мов што расте во Кина. Таа е поврзана со клубот Мов (семејството Lycopodiaceae) и е познат на некои ботаничари како Lycopodium serratum. Целата подготвени мов беше искористена традиционално. Модерни билни препарати се користи само изолирани Алкалоид познат како huperzine А. Huperzine А е алкалоид најде во huperzia кои се пријавени за да се спречи распаѓањето на ацетилхолин, важна супстанција потребни од страна на нервниот систем за пренос на информации од клетка на клетка. Животните истражувањето сугерираат дека способноста huperzine А да го зачува ацетилхолин може да биде поголема од онаа на некои лекови на рецепт. Губење на ацетилхолин функција е примарна функција на неколку нарушувања на функцијата на мозокот, вклучувајќи Алцхајмерова болест. Huperzine А исто така може да има заштитен ефект врз мозокот, дополнително зголемување на нејзината теоретска потенцијал за да им помогне да се намалат симптомите на некои мозочни заболувања.

  Huperzine A122211

  [Функција f] Се користат во алтернативна медицина, huperzine А е резултат да делува како инхибитор на холинестеразата, еден вид на лек кој се користи за да се спречи распаѓањето на ацетилхолин (хемиски суштинско значење за учењето и меморијата).

  Не се користи само како терапија за Алцхајмерова болест, huperzine А се вели дека, исто така, да се подобри учењето и меморијата и да се заштити против возраст поврзани со когнитивниот пад.

  Покрај тоа, huperzine А понекогаш се користи за зголемување на енергија, зголемување на будноста, и да помогне во лекувањето на мијастенија гравис (автоимуно нарушување што влијае на мускулите).

 • Претходно:
 • Следно:
 • Поврзани производи