Resveratrol - J&S Botanics

Resveratrol


 • FOB kg:0,5 - 9,999 dollarë amerikanë / kg
 • Min.Sasia e porosisë:100 kg
 • Aftësia e furnizimit:10000 kg në muaj
 • Porti:Ningbo
 • Kushtet e pagesës:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  [Emri Latin] Polygonum Cuspidatum Sieb.et Zucc

  [Burimi i bimëve] Kinë

  [Specifikimet] Resveratrol 50%, 95%, 98% nga HPLC

  [Pamja] Pluhur i imët kafe ose i bardhë

  [Pjesa e bimës e përdorur] Rhizome&Root

  [Madhësia e grimcave] 80 Mesh

  [Humbje gjatë tharjes] ≤5,0%

  [Metal i rëndë] ≤10 PPM

  [Ruajtja] Ruajeni në një zonë të freskët dhe të thatë, mbajeni larg dritës dhe nxehtësisë direkte.

  [Paketa] Paketuar në bateri-bateri letre dhe dy qese plastike brenda.

  Resveratro111l

  [Veçori e përgjithshme]

  1.100% burim natyral.Resveratroli ynë është 100% i nxjerrë nga bari natyral, shumë i sigurt dhe më bioaktiv, i cili është i pasur si me CIS-resveratrol ashtu edhe me trans-resveratrol.

  2.Resveratroli ynë pothuajse nuk ka shije të pakëndshme në krahasim me resveratrolet e tjera dhe mund të jetë më e lehtë për t'u marrë nga goja.

  3.Ne ofrojmë resveratrol me një çmim shumë konkurrues me cilësi të shkëlqyer.

  4.Ne kemi një prodhim shumë të madh dhe mund të prodhuesit si kërkesë të veçantë të klientit.

  Resveratro11122l

  [Funksioni]

  Resveratroli është një përbërës aktiv i nxjerrë nga Huzhang (Polygonum cuspidatum) në Kinë.

  Është një fenol antioksidant dhe një vazodilator i fuqishëm që pengon sintezën e triglicerideve në serum, peroksidimin e lipideve dhe grumbullimin e trombociteve.

  Përdoret gjerësisht për trajtimin e sëmundjeve të enëve të gjakut si ateroskleroza dhe hiperlipidemia.Përveç kësaj, ka aktivitet anti-virus dhe anti-inflamator, mund të trajtojë infeksionet akute mikrobike dhe hepatitin viral.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni