Resveratrol

Resveratrol

Përshkrim i shkurtër:

[Latin Name] Polygonum Cuspidatum Sieb. et Zucc [Plant Source] China [Specifications] Resveratrol 50%, 95%, 98% by HPLC [Appearance]Brown or white fine powder [Plant Part Used] Rhizome&Root [Particle size] 80 Mesh [Loss on drying] ≤5.0% [Heavy Metal] ≤10PPM [Storage] Store in cool & dry area, keep away from the direct light and heat. [Package] Packed in paper-drums and two plastic-bags inside. [General feature] 1.100% natural source. Our resveratrol is 100% extracted from natural her...


 • FOB Kg: US $ 0.5 - 9,999 / Kg
 • Sasia Min.urdhër: 100 Kgs
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Kgs në muaj
 • Port: Ningbo
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  [Emri Latin] Polygonum Cuspidatum Sieb. et Zucc

  [Plant Burimi] China

  [Specifications] Resveratrol 50%, 95%, 98% nga HPLC

  [Paraqitja] Brown ose pluhur të bardhë fine

  [Plant Part Used] Rhizome & Root

  [Madhësi grimcash] 80 teli

  [Humbje ne tharje] ≤5.0%

  [Heavy Metal] ≤10PPM

  [Storage] Shitore në zonën e ftohtë dhe e thatë, të mbajtur larg nga drita e drejtpërdrejtë dhe ngrohje.

  [Package] Paketuar në letër-bateri dhe dy plastike qese brenda.

  Resveratro111l

  [Tipar i përgjithshëm]

  1.100% burim natyror. Resveratrol ynë është 100% nxjerrë nga barishte natyrore, shumë të sigurt dhe më bioactive, e cila është e pasur me të dyja CIS-resveratrol dhe trans-resveratrol.

  resveratrol 2.Our pothuajse nuk kanë shije të pakëndshme të krahasohet me resveratrols të tjera dhe kjo mund të jetë më e lehtë për të marrë me gojë.

  Oferta 3.We resveratrol me një çmim shumë konkurrues me cilësi të shkëlqyer.

  4.We kanë një prodhim shumë të madhe dhe mund të prodhues, si klientit kërkesë të veçantë.

  Resveratro11122l

  [Funksioni]

  Resveratrol është një përbërës aktiv të nxjerra nga Huzhang (Polygonum cuspidatum) në Kinë.

  Është një fenol antioksidant dhe nje vasodilator të fuqishëm i cili inhibon sintezën e serumit triglicerid, peroxidation lipideve dhe grumbullimi i trombociteve.

  Ajo është përdorur gjerësisht për trajtimin e sëmundjeve të enëve të gjakut të tilla si atherosclerosis dhe hyperlipidemia. Përveç kësaj, ajo ka anti-virusit dhe aktivitet anti-inflamator, mund të trajtuar infeksionet mikrobike akute dhe hepatitit viral.

 • Previous:
 • Next:
 • Related Products