Ekstrakt boronicë - J&S Botanics

Ekstrakt boronicë


 • FOB kg:0,5 - 9,999 dollarë amerikanë / kg
 • Min.Sasia e porosisë:100 kg
 • Aftësia e furnizimit:10000 kg në muaj
 • Porti:Ningbo
 • Kushtet e pagesës:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  [Emri Latin] Vaccimium Macrocarpon L
  [Burimi i bimëve] Amerika e Veriut
  [Specifikimet] 3% - 50%PACs.
  [Metoda e testimit] Beta-smith, DMAC, HPLC
  [Pamja] Pluhur i kuq i imët
  [Pjesa e bimës e përdorur] Frutat e boronicës së kuqe
  [Madhësia e grimcave] 80 Mesh
  [Humbje gjatë tharjes] ≤5,0%
  [Metal i rëndë] ≤10 PPM
  [Mbetjet e pesticideve] EC396-2005, USP 34, EP 8.0, FDA
  [Ruajtja] Ruajeni në një zonë të freskët dhe të thatë, mbajeni larg dritës dhe nxehtësisë direkte.
  [Afati i ruajtjes] 24 muaj
  [Paketa] Paketuar në bateri-bateri letre dhe dy qese plastike brenda.

  [Karakteristika e përgjithshme]
  1. 100% ekstrakt nga frutat e boronicës së kuqe, test i kaluar ID nga pjesa e 3-të si ChromaDex.Laboratori Alkemist;
  2. Mbetjet e pesticideve: EC396-2005, USP 34, EP 8.0, FDA;
  3. Standardi i të rënda mendore është rreptësisht sipas farmakopesë si USP, EP, CP;
  4. Kompania jonë importon lëndën e parë direkt nga Kanadaja dhe Amerika;

  Ekstrakti i boronicës së kuqe-01
  5. Tretshmëri e mirë në ujë, çmimi është i arsyeshëm

   

  [Çfarë është boronicë]
  Boronicat janë një grup shkurresh xhuxhësh me gjelbërim të përhershëm ose hardhi pasuese në nëngjininë Oxycoccus të gjinisë Vaccinium.Në Britani, boronicat mund t'i referohen specieve vendase Vaccinium oxycoccos, ndërsa në Amerikën e Veriut, boronica mund t'i referohet Vaccinium macrocarpon.Vaccinium oxycoccos kultivohet në Evropën qendrore dhe veriore, ndërsa Vaccinium macrocarpon kultivohet në të gjithë Shtetet e Bashkuara veriore, Kanada dhe Kili.Në disa metoda të klasifikimit, Oxycoccus konsiderohet si një gjini më vete. Ato mund të gjenden në moçalet acidike në të gjithë rajonet më të ftohta të hemisferës veriore.

  Ekstrakti i boronicës së kuqe-02

  Boronicat janë shkurre të ulëta, rrëshqanore ose hardhi deri në 2 metra të gjata dhe 5 deri në 20 centimetra në lartësi;ata kanë kërcell të hollë e të dredhur që nuk janë të trashë me drurë dhe kanë gjethe të vogla me gjelbërim të përhershëm.Lulet janë rozë të errët, me petale shumë të dallueshme të refleksuara, duke e lënë stilin dhe stamenët plotësisht të ekspozuar dhe të drejtuar përpara.Ata pjalmohen nga bletët.Fruti është një kokrra të kuqe që është më e madhe se gjethet e bimës;fillimisht është jeshile e çelur, kur piqet bëhet e kuqe.Është i ngrënshëm, me një shije acidike që mund të pushtojë ëmbëlsinë e tij.

  Ekstrakti i boronicës së kuqe-03

  Boronicat janë një kulturë kryesore tregtare në disa shtete amerikane dhe provinca kanadeze.Shumica e boronicave përpunohen në produkte të tilla si lëngu, salca, reçeli dhe boronicat e thara të ëmbëlsuara, ndërsa pjesa tjetër u shitet të freskëta konsumatorëve.Salca e boronicës së kuqe është një shoqërim tradicional i gjelit të detit në darkën e Krishtlindjeve në Mbretërinë e Bashkuar dhe darkat e Ditës së Falënderimeve në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada.

  [Funksioni]
  Mbrojtja UTI, Parandalimi dhe trajtimi i infeksioneve të traktit urinar
  Mbrojtur nga sëmundjet kardiovaskulare
  Eliminoni lodhjen e syve, duke shëruar sëmundjet e syve
  Kundër plakjes
  Ulja e rrezikut të kancerit


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni