на Екстракт од корен од глуварче - J&S Botanics

Екстракт од корен од глуварче


 • ФОБ кг:0,5 - 9.999 американски долари / кг
 • Мин. Количина на нарачка:100 кг
 • Способност за снабдување:10000 кг месечно
 • Пристаниште:Нингбо
 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  [латинско име] Taraxacum officinale

  [Извор на растенијата] од Кина

  [Спецификации] Флавони 3%-20%

  [Изглед] Браун фин прав

  Употребен дел од растението: Корен

  [Големина на честички] 80 Mesh

  [Загуба при сушење] ≤5,0%

  [Хеви метал] ≤10 PPM

  [Складирање] Да се ​​чува на ладно и суво место, подалеку од директна светлина и топлина.

  [рок на употреба] 24 месеци

  [Пакет] Спакуван во хартиени тапани и две пластични кеси внатре.

  [Нето тежина] 25 кг/тапан

  Екстракт од корен од глуварче11

  [Функција]

  (1) Тој е општ стимуланс на системот, но особено на уринарните органи, и главно се користи при заболувања на бубрезите и црниот дроб;

  (2) Глуварчето се користи и како лек за хемороиди, гихт, ревматизам, егзема, други кожни заболувања и дијабетес.

  (3) Глуварчето се користи за лекување на хронични чиреви, вкочанети зглобови и туберкулоза.Се користи и за поттикнување на производството на млеко кај доилки и за смирување на воспаленото ткиво на дојката.

  Екстракт од корен од глуварче1221

  [Фармаколошки ефекти]

  (1) антибактериско дејство: направено од инјекција за да се извлече глуварчето staphylococcus aureus и има силен хемолитички стрептокок пневмонијае, да се убијат, менингококи, дифтерија бацили, pseudomonas aeruginosa, proteus, дизентерични бацили, тифус кардовиден, исто така, забавен бацил. , вируси и дел од бактеријата лептоспира.

  (2)друга функција.Поволна храброст, диуреза и горчлив соа, блага дијареа инфериорна.

  [Апликации]

  Инјекции со екстракт од глуварче, лушпа, таблети, сируп, итн за различни инфекции се влага. лековитите ефекти, вклучувајќи инфекција на горниот респираторен тракт и хроничен бронхитис, пневмонија, заразен хепатитис, инфекција на уринарниот тракт, хируршки нарушувања, хирургија, дерматолошки воспаленија и воспаление на сепса, тифус, жолчно чувство, заушки итн.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја