Ekstrakti i rrënjës së luleradhiqes - J&S Botanics

Ekstrakti i rrënjës së luleradhiqes


 • FOB kg:0,5 - 9,999 dollarë amerikanë / kg
 • Min.Sasia e porosisë:100 kg
 • Aftësia e furnizimit:10000 kg në muaj
 • Porti:Ningbo
 • Kushtet e pagesës:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  [Emri Latin] Taraxacum officinale

  [Burimi i bimëve] nga Kina

  [Specifikimet] Flavone 3%-20%

  [Pamja] Pluhur i imët kafe

  Pjesa e përdorur e bimës: Rrënja

  [Madhësia e grimcave] 80 Mesh

  [Humbje gjatë tharjes] ≤5,0%

  [Metal i rëndë] ≤10 PPM

  [Ruajtja] Ruajeni në një zonë të freskët dhe të thatë, mbajeni larg dritës dhe nxehtësisë direkte.

  [Afati i ruajtjes] 24 muaj

  [Paketa] Paketuar në bateri-bateri letre dhe dy qese plastike brenda.

  [pesha neto] 25 kg/daulle

  Ekstrakti i rrënjës së luleradhiqes11

  [Funksioni]

  (1) Është një stimulues i përgjithshëm për sistemin, por veçanërisht për organet urinare, dhe përdoret kryesisht në çrregullimet e veshkave dhe të mëlçisë;

  (2) Luleradhiqja përdoret gjithashtu si ilaç për hemorroidet, përdhesin, reumatizmin, ekzemën, sëmundjet e tjera të lëkurës dhe diabetin.

  (3) Luleradhiqja përdoret për të trajtuar ulcerat kronike, nyjet e ngurtësuara dhe tuberkulozin.Përdoret gjithashtu për të nxitur prodhimin e qumështit tek nënat me gji dhe për të qetësuar indet e përflakur të gjirit.

  Ekstrakti i rrënjës së luleradhiqes1221

  [Efektet farmakologjike]

  (1) veprimi antibakterial: i bërë me injeksion për nxjerrjen e luleradhiqes staphylococcus aureus dhe ka streptococcus pneumoniae të fortë hemolitik, për të vrarë, meningokokët, bacilet e difterisë, pseudomonas aeruginosa, proteus, bacilet dizenterike, bakteret tifoide të kardofilit, mustet dhe bacillin. , viruset dhe disa nga bakteret leptospira.

  (2) funksion tjetër.Trimëri e favorshme, diurezë dhe soa e hidhur, diarre e lehtë inferiore.

  [Aplikimet]

  Injeksioni, zierja, tableta, shurupi, etj. për infeksione të ndryshme janë lagështia. efektet kuruese, duke përfshirë infeksionin e traktit të sipërm respirator dhe bronkitin kronik, pneumoninë, hepatitin ngjitës, infeksionin e traktit urinar, çrregullimet kirurgjikale, kirurgjinë, inflamacionin dermatologjik dhe pezmatimi i sepsës, tifoja, ndjenja biliare, shytat etj.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni