• Екстракт од млечен трн

  Екстракт од млечен трн

  [Латинско име] Silybum marianum G. [Извор на растенија] Сушеното семе на Silybum marianum G. [Спецификации] Silymarin 80% UV & Silybin+Isosilybin 30% HPLC [Изглед] Светло жолт прав [Големина на честички] 80 Mesh [Los ] £ 5,0% [Хеви метал] £ 10 PPM [Екстракт растворувачи] Етанол [Микроб] Вкупен број на аеробни плочи: 1000 фунти CFU/G Квасец и мувла: 100 фунти CFU/G [Складирање] Да се ​​чува на ладно и суво место, да се чува подалеку од директна светлина и топлина.[Рок на траење] 24 месеци [пакет] ...
 • Екстракт од боровинки

  Екстракт од боровинки

  [Латинско име] Vaccinium uliginosum [Изглед] Темно виолетова фина прашок [Големина на честички] 80 Mesh [Загуба при сушење] 5,0% [Хеви метал] 10 PPM [Екстракт од растворувачи] Етанол [Складирање] Да се ​​чува на ладно и суво место, да се чува подалеку од директна светлина и топлина.[Пакет] Спакуван во хартиени тапани и две пластични кеси внатре.Нето тежина:25kgs/тапан [Општа карактеристика] 1.Суровините плодови од боровинки се од планината Даксинган;2.Без каква било прељуба на други сродни видови бобинки, 100% чисти ...
 • Екстракт од акаи бобинки

  Екстракт од акаи бобинки

  [Латинско име] Euterpe Oleracea [Извор на растение] Acai Berry од Бразил [Спецификации] 4:1, 5:1, 10:1 [Изглед] Виолетова фина прашок [Користен дел од растението]: Овошје [Големина на честички] 80 Mesh [Загуба на сушење] ≤5,0% [Хеви метал] ≤10 PPM [Остаток од пестицид] EC396-2005, USP 34, EP 8.0, FDA [Складирање] Да се ​​чува на ладно и суво место, да се чува подалеку од директна светлина и топлина.[Рок на траење] 24 месеци [пакување] Спакувано во хартиени тапани и две пластични кеси внатре.[Општа карактеристика] 100% екстракт од овошје од бобинки Акаи;...
 • Гранули од јаболков оцет

  Гранули од јаболков оцет

  Гранули од јаболков оцет Клучни зборови: Јаболков оцет, гранули од јаболков оцет [латинско име] Malus pumila Mill.[Извор на растение] Јаболко [Спецификации] 9%, 12%, 20% [Изглед] бел прав или бели гранули [Користен дел од растението]: овошје [Големина на честички] 20-60 Mesh [Загуба при сушење] ≤5,0% [Тешка Метал] ≤10PPM [Остаток од пестицид] EC396-2005, USP 34, EP 8.0, FDA [Складирање] Да се ​​чува на ладно и суво место, да се чува подалеку од директна светлина и топлина.[Рок на траење] 24 месеци [пакет] Пакување...
 • Рубински сок од црвено грозје во прав

  Рубински сок од црвено грозје во прав

  Прашок од црвен сок од грозје од рубин Клучни зборови: сок од црвено грозје, сок од рубин црвено грозје [латинско име] Vitis vinifera L. [Извор на растенијата] Рубин црвено грозје [Спецификации] 40% [Изглед] Темно-црвено-виолетовиот прав [Растителен дел употребен] : овошје [Големина на честички] 80 Mesh [Загуба при сушење] ≤5,0% [Хеви метал] ≤10 PPM [Остаток од пестицид] EC396-2005, USP 34, EP 8.0, FDA [Складирање] Да се ​​чува на ладно и суво место, да се чува подалеку од директна светлина и топлина.[Рок на траење] 24 месеци [пакет] Спакувано во хартија-тапани и два...
 • Екстракт од кожа од грозје

  Екстракт од кожа од грозје

  [Латинско име] Vitis vinifera L. [Извор на растение] од Кина [Спецификации]Проантоцианидински полифенол [Изглед]Виолетова црвена фина пудра Употребен дел од растението: Кожа [Големина на честички] 80 Mesh [Загуба при сушење] ≤5,0% [Хеви метал] ≤ 10PPM [Остаток од пестицид] EC396-2005, USP 34, EP 8.0, FDA [рок на траење] 24 месеци [пакет] Спакувано во хартиени тапани и две пластични кеси внатре.[Нето тежина] 25 кг/тапан Функција 1. Екстракт од кожа од грозје што се користи за намалување на ризикот од рак;2. Екстрактот од кожа од грозје има употреба на антиоксиданс...
 • Екстракт од семе од грозје

  Екстракт од семе од грозје

  [Латинско име] Vitis vinifera Linn [Извор на растение] Семе од грозје од Европа [Спецификации] 95% OPCs; 45-90% полифеноли [Изглед] Црвен кафеав прав [Користен дел од растението]: семе [Големина на честички] 80 Mesh [Загуба при сушење ] ≤5,0% [Хеви метал] ≤10 PPM [остаток од пестициди] EC396-2005, USP 34, EP 8.0, FDA [Складирање] Да се ​​чува на ладно и суво место, да се чува подалеку од директна светлина и топлина.[Рок на траење] 24 месеци [пакување] Спакувано во хартиени тапани и две пластични кеси внатре.[Општа карактеристика] Нашиот производ има...
 • Берберин хидрохлорид

  Берберин хидрохлорид

  Клучни зборови: Берберин хидрохлорид, берберин во прав, Берберин гранули [латинско име] Phellodendron amurense Rupr [Извор на растенија] Берберин хидрохлорид [Спецификации] 80%, 85%, 97%, 98% , прав или гранули [Изглед] бел прав или бел гранули [Користен дел од растението]: Кора [Големина на честички] 80 Mesh [Загуба при сушење] ≤5,0% [Хеви метал] ≤10 PPM [Остаток од пестицид] EC396-2005, USP 34, EP 8.0, Чување на FDA [Stor] суво место, чувајте го подалеку од директна светлина и топлина.[Рок на траење]...
 • Екстракт од брусница

  Екстракт од брусница

  [Латинско име] Vaccimium Macrocarpon L [Извор на растенија] Северна Америка [Спецификации] 3% – 50% PAC.[Метод на тестирање] Бета-смит, DMAC, HPLC [Изглед] Црвен фин прашок [Користен дел од растението] Плодови од брусница [Големина на честички] 80 Mesh [Загуба при сушење] ≤5,0% [тежок метал] ≤10PPM [остаток од пестициди396-EC] 2005 година, USP 34, EP 8.0, FDA [Складирање] Да се ​​чува на ладно и суво место, подалеку од директна светлина и топлина.[Рок на траење] 24 месеци [пакување] Спакувано во хартиени тапани и две пластични кеси внатре.[Герер...
 • Екстракт од кора од бор

  Екстракт од кора од бор

  [Латинско име] Pinus pinaster.[Спецификација] OPC ≥ 95% [Изглед] Црвено-кафеав фин прав Дел од растението што се користи: кора [Големина на честички] 80Мрежа [Загуба при сушење] ≤5,0% [Хеви метал] ≤10 PPM [Складирање] Чувајте го на ладно и суво место, чувајте го настрана од директна светлина и топлина.[Рок на траење] 24 месеци [пакување] Спакувано во хартиени тапани и две пластични кеси внатре.[Нето тежина] 25 кг/тапан [Што е кора од бор?] Кората од бор, ботаничко име Pinus pinaster, е поморски бор роден во југозападна Франција, кој исто така расте во...
 • Екстракт од боровинка

  Екстракт од боровинка

  [Латинско име] Vaccinium myrtillus l.[Извор на растенија] Овошје од дива боровинка култивирано од Шведска и Финска [Спецификации] 1) Антоцијанидини 25% УВ (гликозил отстранети) 2) Антоцијани 25% HPLC 3) Антоцијани 36% HPLC [Големина на честички] 80 Mesh [Загуба при сушење ≤5]. % [Хеви метал] ≤10 PPM [Остаток од пестицид] EC396-2005, USP 34, EP 8.0, FDA [Складирање] Да се ​​чува на ладно и суво место, да се чува подалеку од директна светлина и топлина.[Пакет] Спакуван во хартиени тапани и две пластични кеси внатре.[Општ подвиг...
 • Екстракт од црвена детелина

  Екстракт од црвена детелина

  [Латинско име] Trifolium pratensis L. [Спецификација] Вкупно изофлавони 20%;40%;60% HPLC [Изглед] Кафеава до кафеава фина прашок од растителен дел што се користи: Цела билка [Големина на честички] 80Mesh [Загуба при сушење] ≤5,0% [Хеви метал] ≤10PPM [Складирање] Да се ​​чува на ладно и суво место, да се чува подалеку од директна светлина и топлина.[Рок на траење] 24 месеци [пакување] Спакувано во хартиени тапани и две пластични кеси внатре.[Нето тежина] 25 кг/тапан [Што е црвен клобер] Црвената детелина е член на семејството на мешунките – истата класа на...
1234Следно >>> Страница 1/4